
MSc по компютърни и когнитивни невронауки
Eötvös Loránd University

Ключова информация
Местоположение на кампуса
Budapest, Унгария
Езикознание
Английски език
Формат на обучение
На територията на колежа
Продължителност
2 години
Темпо на обучение
Редовно обучение
Такси за обучение
EUR 2100 / per semester *
Крайна дата за записване
Запитване на информация
Най-ранна начална дата
Feb 2024
* такса за обучение / семестър: € 1300. Такса за кандидатстване за невъзстановяване: 120 евро. Такса за невъзвръщаем входен изпит: 120 евро
Представление
Тази програма включва различни научни области от природни науки, технологични науки и хуманитарни науки. Фокусът на изследванията е върху явленията на познанието - възприятие, внимание, памет, разсъждения, мислене и поведение - от интердисциплинарна перспектива: Антропология, Изкуствен интелект, Биология, Лингвистика, Невронаука, Философия и Психология са допринесли за неговото развитие като основни дисциплини. Уместността на такъв подход получава подкрепа от постоянната нужда от изграждане на общество, основано на знанието.
Песни / специализации:
- Когнитивни модели на науката
- Когнитивна невронаука
Сила на програмата
Нашият университет има дългогодишни образователни и изследователски традиции в широк кръг от области, включително хуманитарни и научни, като по този начин осигурява подходящ фон за мултидисциплинарна област като когнитивната наука. Уменията и знанията, придобити по време на програмата, могат да бъдат приложени в много широка област от основни научни изследвания, приложни изследвания и работни места извън академичната област. Студентите ще имат възможност да работят с отличени изследователи по различни проекти в университетските лаборатории или да се включат в изследванията в нашите партньорски институции. Те ще имат възможността да участват в международни сътрудничества по научноизследователски проекти и шансовете за международно обучение с един от нашите партньорски университети.
структура
Основен предмет I
- Въведение в когнитивните науки
Основни теми II . След психолог BA
- математика
- епистемология
- информатика
- Философия на езика
Основни теми II . След биолог BS в
- епистемология
- Логическа и логическа семантика
- информатика
- Философия на езика
Основни теми II . След комуникация BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
Основни теми II . След философията BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
- информатика
Основни теми II . След лингвистика BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
- информатика
Основни теми II . След програмист BS c
- невробиология
- епистемология
- Философия на езика
Основни теми II . След инженеринг BS c
- невробиология
- епистемология
- Философия на езика
Основна учебна програма
- Когнитивна психология 1
- Когнитивна психология 2
- Когнитивна психология Практически
- Философия на науката
- Компютърно програмиране
- Интелигентни системи
- Еволюционна психология
- невропсихология
- Философия на ума
- психолингвистика
- Представяне на семантиката и знанията
Специализация в когнитивните модели на науката
- Теория на науката
- Когнитивно движение във философията на науката
- Историческа реконструкция на научното мислене
- Човешка етология
- Когнитивна антропология
- Социология на знанието
- Работа по проект
- задължителни избираеми курсове
- Работа по проект
Специализация по когнитивна невронаука
- Когнитивна невронаука
- Когнитивна невропсихология
- Когнитивна информатика в човешката визия
- Когнитивно изследване на развитието
- Знания и култура
- Човешка етология
- Теза
- задължителни избираеми курсове
- Работа по проект
- безплатни курсове
Специализация в когнитивните модели на науката - задължителни избираеми курсове
- Когнитивна невронаука
- Изграждане на научен модел
- Наблюдение и експеримент
- Психология на науката
Специализация по когнитивни неврологични науки - задължителни избираеми курсове
- Визуална невронаука
- Език, познание, съзнание и тяхното развитие
- Числено познание
- Психофизиология на когнитивните процеси
- Мозъчно визуализиране
Кариерни възможности
Програмата предоставя на завършилите необходимите теоретични / интелектуални и емпирични инструменти за преследване на академична кариера (докторска програма) в когнитивната наука или в една от дисциплините, свързани с нея. Освен основните научни изследвания, завършилите когнитивна наука все повече намират работа в приложните изследвания: перспективните кариерни области включват ИТ сектора (дизайн на взаимодействието, използваемост, управление на знанията и т.н.), образованието, биомедицинските и клиничните изследвания, както и икономиката. Общите умения (като работа в екип, способност за общуване, умения за размисъл и оценка, способност за бързо учене и адаптиране), придобити от завършилите, са от полза за различни кариери в частния сектор. Завършилите когнитивна наука са особено подходящи за работа в силно интердисциплинарна област, което води до опит в посредничеството между дисциплините. Те включват областта на информационните технологии и образованието (вж. По-горе), както и областите на консултиране, човешки ресурси и писане на науки.
Примери за работа
- Човешки ресурси служител
- изследовател
- ИТ експерт
Изисквания за прием
Изисквания за вход
A) Пълно признание се дава за следните степени: бакалавърска степен по: Психология, Компютърно инженерство, Софтуерно инженерство, Биология, Либерални изкуства: Философия Специализация; висши училища (както според унгарската система за висше образование преди 2006 г.): психология, информационни технологии, компютърен програмист математик, учител по компютърни науки, учител по биология, оператор по биология; университетски степени (както според унгарската система за висше образование преди 2006 г.): психология, информационни технологии, компютърен програмист математик, учител по информатика, приложна растителна биология, приложна зоология, биофизика, биология, молекулярна биология, учител по биология, естетика; Етика, антропология и социални изследвания, философия.
Ако имате някоя от изброените по-горе степени или смятате да придобиете степен към момента на обявяване на резултатите, не е нужно да правите нищо друго, а да изпратите копие на сертификата за степен (по-долу диплома).
Моля, обърнете внимание, че градусите, описани по-горе, както и пълното потвърждение, са само за степени, получени в Унгария. Ако степента ви е получена извън Унгария, тя трябва да бъде представена за оценка (вижте по-долу). Горният списък обаче ще ви даде представа какви степени могат да бъдат приети.
Б) Условно приети бакалавърски степени, които ще се разглеждат на първо място: Либерални изкуства: комуникации и медии, бизнес информационни технологии, приложна икономика, икономически анализ, унгарска лингвистика и литература: специализация по езикови технологии и теоретична лингвистика, педагогика, биохимично инженерство , Химическо инженерство, Архитектура, Строителство, Машинен инженер, Мехатроника инженерство, Електроинженер, Икономист по бизнес администрация и управление, Технически ръководител, Математика, Комуникации и Медиа науки, Икономист по икономически и финансови математически анализи. В случай на тези степени те трябва да отговарят на следните изисквания за кредит: най-малко 10-12 кредита (ECTS), които могат да бъдат разпознати от предишните проучвания в поне три от следните области: математика, статистика; информатика; епистемология; логика; езикознание; физиология и анатомия. (Освен градусите, изброени по-горе, всяка друга степен може да бъде приета, ако отговаря на изискването за 12 ECTS.)
Изискването, т.е. наличието на изброените по-горе кредити, се установява чрез предварително проучване на кредитите, което трябва да бъде инициирано от заявителя под формата на искане в свободен текст.
Ако кандидатът положи последния си изпит през текущия семестър и сертификатът за диплома (диплома) не е издаден преди крайния срок за кандидатстване, се изисква сертификат, който удостоверява, че кандидатът вероятно ще получи степен. В случай на приемане като студент обаче, кандидатът трябва да представи дипломата най-късно при записването.
Изискванията за образование и резултати се определят от Министерството на човешките възможности (Регламент № 18/2016. (VIII. 5.)). Подробностите за процеса на кандидатстване и приемане се определят от организационните и оперативните правила на ELTE.
Езикови изисквания
- Минимално ниво на владеене на език (устно) (A1-C2): C1
- Минимално ниво на владеене на език (писмено) (A1-C2): C1
Допълнителни коментари:
Езикът на преподаване за цялата програма е английски, така че се изисква много добро владеене на английски език по време на устния входящ изпит и в цялата програма. Езиковите знания се оценяват и оценяват по време на интервюто, Педагогическият факултет не изисква официален езиков сертификат.
Документи за изпращане с молбата
- Онлайн формуляр за кандидатстване
- Бакалавърска степен
- Препис от записи
- CV
- Мотивационно писмо
Писмото трябва да съдържа приблизително 2000 знака. Трябва да обясните вашите преживявания и идеи, как сте се запознали в областта на когнитивната наука, защо смятате, че ще бъде подходящо за вас, каква е целта ви със степента на магистър, как бихте си представили кариерата си, коя област ви интересува и какви допълнителни проучвания може да планирате. - Копие на основните страници на паспорта (трябва да е валидно)
- Копие на трансфер на такса за кандидатстване
- Такса за входящ изпит
- Справочна работа
Референтната работа може да бъде всяка работа, която сте написали в областта на психологията, лингвистиката ИЛИ когнитивната наука (изследователска книга, семинарна работа, изследователски доклад, публикувана статия, плакат, изследване и др.). Можете също така да напишете нова хартия за текущото приложение, която може да бъде подобрена версия на по-ранна работа. Ако работата е публикувана или е била представена по време на вашето проучване, моля, посочете на хартията къде е публикувана или в какъв контекст е написана и представена. Максималната дължина трябва да бъде 15 страници (без приложенията и няма изисквания за формуляр). Ако произведението е в съавторство, трябва да посочите тяхното участие в документа в проценти (%). Референтната работа трябва да е на английски език. - Официален английски превод на сертификатите и записите, ако езикът на оригинала не е английски. Това може да бъде превод и от университета.
Процедура за кандидатстване
Приложението стартира в системата за онлайн приложения. Студентите трябва да се регистрират в системата, да попълнят онлайн формуляра за кандидатстване, да качат необходимите документи и да следват инструкциите по време на процеса на кандидатстване.
Приемане
Учебен план
Сила на програмата
Нашият университет има дългогодишни образователни и изследователски традиции в широк кръг от области, включително хуманитарни и научни, като по този начин осигурява подходящ фон за мултидисциплинарна област като когнитивната наука. Уменията и знанията, придобити по време на програмата, могат да бъдат приложени в много широка област от основни научни изследвания, приложни изследвания и работни места извън академичната област. Студентите ще имат възможност да работят с отличени изследователи по различни проекти в университетските лаборатории или да се включат в изследванията в нашите партньорски институции. Те ще имат възможността да участват в международни сътрудничества по научноизследователски проекти и шансовете за международно обучение с един от нашите партньорски университети.
структура
Основен предмет I
- Въведение в когнитивните науки
Основни предмети II. След психолог Б.А
- математика
- епистемология
- информатика
- Философия на езика
Основни предмети II. След биолог бакалавър
- епистемология
- Логическа и логическа семантика
- информатика
- Философия на езика
Основни предмети II. След комуникация BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
Основни предмети II. След философия BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
- информатика
Основни предмети II. След лингвистика BA
- математика
- Статистика и методология
- невробиология
- информатика
Основни предмети II. След програмист BSc
- невробиология
- епистемология
- Философия на езика
Основни предмети II. След инженер бакалавър
- невробиология
- епистемология
- Философия на езика
Основна учебна програма
- Когнитивна психология 1
- Когнитивна психология 2
- Когнитивна психология Практически
- Философия на науката
- Компютърно програмиране
- Интелигентни системи
- Еволюционна психология
- невропсихология
- Философия на ума
- психолингвистика
- Представяне на семантиката и знанията
Специализация в когнитивните модели на науката
- Теория на науката
- Когнитивно движение във философията на науката
- Историческа реконструкция на научното мислене
- Човешка етология
- Когнитивна антропология
- Социология на знанието
- Работа по проект
- задължителни избираеми курсове
- Работа по проект
Специализация по когнитивна невронаука
- Когнитивна невронаука
- Когнитивна невропсихология
- Когнитивна информатика в човешката визия
- Когнитивно изследване на развитието
- Знания и култура
- Човешка етология
- Теза
- задължителни избираеми курсове
- Работа по проект
- безплатни курсове
Специализация в когнитивните модели на науката - задължителни избираеми курсове
- Когнитивна невронаука
- Изграждане на научен модел
- Наблюдение и експеримент
- Психология на науката
Специализация по когнитивни неврологични науки - задължителни избираеми курсове
- Визуална невронаука
- Език, познание, съзнание и тяхното развитие
- Числено познание
- Психофизиология на когнитивните процеси
- Мозъчно визуализиране
Кариерни възможности
Програмата предоставя на завършилите необходимите теоретични/интелектуални и емпирични инструменти за преследване на академична кариера (докторантура) в когнитивната наука или в една от свързаните с нея дисциплини. Освен основните изследвания, завършилите когнитивна наука все повече намират работа в приложните изследвания: бъдещите области на кариерата включват ИТ сектора (дизайн на взаимодействие, използваемост, управление на знанията и т.н.), образование, биомедицински и клинични изследвания, както и икономиката. Общите умения (като работа в екип, способност за общуване, умения за размисъл и оценка, способност за бързо учене и адаптация), придобити от завършилите, са от полза в различни кариери в частния сектор. Завършилите когнитивна наука са особено подходящи за работа в силно интердисциплинарна област, носейки опит в посредничеството между дисциплините. Те включват областите на ИТ и образованието (виж по -горе), както и областите на консултации, човешки ресурси и писане на наука.
Примери за работа
- Човешки ресурси служител
- изследовател
- ИТ експерт