Описание на програмата
Магистърска степен по спортна физиология и генетикаПрегледФакултет: Спортна биомедицина
Език: Английски ниво B2 или IELTS 6.0 / TOEFL 5.50
Кредити: 120 ECTS
Започва: септември
Вид на изследването: Пълен работен ден
Продължителност: 2 години
Годишна такса за обучение: 1000 EUR; Извън Европа - 1600 EUR
Предпоставки: Висше университетско образование, бакалавърска степен по спорт, рехабилитация / физиотерапия, обществено здраве, екология.
Диплом: магистър по природни наукиЦелиНа базата на постиженията на международно ниво фундаментална и приложна интердисциплинарна наука и технологии, да обучи магистър по природни науки да могат да развиват творчески знания по спортна биология, самостоятелно да организират и провеждат изследвания, да използват получените резултати при подготовката, изпълнението и оценка на програми на различни нива, свързани с дейността на физиологичните функции в човешкия организъм при нормални условия и условия на физически натоварвания и решаване на проблемите на физическото здраве, храненето и физическата годност на хората и продължаване на обучението в следдипломна степен.План за обучениекомпетенцииУправление на научни знания и идеи; Комуникация: социална и академична интеграция; Управление на лидерството и промяната; Непрекъснато професионално и личностно развитие; Анализ и синтез на знания в спортната биология; Изследователски дейности; Практически научни (изследователски и развойни) дейности.
Завършилите ще могат да работят в следните области:Фитнес тестване на спортисти и членове на отбора, така че да може да се получи точен физиологичен профил на индивида.
Разработване на специфични програми за фитнес тренировки и наблюдение на спазването им.
Осигуряване на редовно наблюдение и преоценка на тренировъчния план на спортист.
Ангажиране с треньорския персонал за максимизиране на ефектите от обучението.
Обучение и консултиране на спортисти и треньори в области като мониторинг на сърдечната честота, техники за възстановяване, хидратационни стратегии, претрениране, аклиматизация и периодизация (разбиване на тренировъчна програма в цикъл от подпрограми).
Предоставяне на референтна физиологична информация за дългосрочно спортно развитие.
Работа в сътрудничество с други професионалисти в областта на спорта и упражненията като физиотерапевти, диетолози, силови и кондиционни треньори и спортни психолози.
Използване на специализирани ресурси и оборудване като аква ритъми, осмометри и електронни системи за синхронизация.
Генериране на доклади и изготвяне на надлъжни проучвания.
В крак с текущите изследвания.
Повишаване на осведомеността относно проблемите със здравето и фитнеса и насърчаване на ползите от спорта и упражненията.
Участие в местни, регионални и национални срещи, семинари и конференции.
Преподаване в академични курсове.Кариерни възможностиЗавършилите ще могат да извършват изследователски и развойни дейности в областта на спортната физиология и генетика в публични (университети, колежи, изследователски центрове) и частни (спортни екипи, здравни и фитнес центрове) организации. Те ще бъдат квалифицирани да продължат обучението си към докторска степен. в биомедицинските науки.Общи изисквания за приеманеПроцедура за онлайн прием на чуждестранни студенти
Чуждестранни граждани могат да бъдат приети в преподавани по английски език програми на Lithuanian Sports University ако предоставят легализираното средно училище, гимназия или сертификат или диплома за колеж. Преписите трябва да бъдат официално преведени на английски език.
Препоръчителните умения по английски език за студенти в началото на учебния им период са B2 според Общата европейска езикова рамка (CEFR) или съответните IELTS (5.0) или TOEFL (55) *.
Легализация на образователни документи
Кандидатите, получили образованието си в страни-членки от Хагската конвенция от 1961 г. (напр. Израел, Италия, Индия, Обединеното кралство, САЩ, Австралия, Венецуела и др.), Трябва да имат приложен апостил към образователните си документи (в повечето страни апостил се издава от Министерството на външните работи или Министерството на образованието.)
Документите за образование на кандидати, получили образование в която и да е друга държава (Ливан, Йордания, Филипини, Сирия, Ирак, Иран, Пакистан и др.), Следва да бъдат легализирани от Министерството на външните работи или от дипломатическата мисия или консулската служба на страната където е получено образование.
Стъпки за прием в LSU :Попълнете и изпратете онлайн формуляр за кандидатстване;
Кандидатствайте и представете документ за признаване на чуждестранни квалификации, издаден от SKVC;
Участвайте в интервю за SKYPE *;
Получаване на писмо за приемане;
Кандидатствайте и получете национална виза D, ако е необходимо;
Елате в Литва и започнете обучението си.* Приемната комисия може да покани кандидата за интервю по Skype, преди да вземе окончателно решение за прием.
Забележка:Бордът за приемане ще изпрати окончателното решение през август 2-9,2021 за приемане и информира кандидата с Условното писмо за приемане;
Чрез подаване на документите кандидатът се съгласява информацията да бъде споделена с други институции, към които Университетът може да се позове, докато обработва академичната проверка.